Box print Drukarnia Online - Wizytówki, Książki, Ulotki, Broszury
   | Aktualności | Współpraca | Pomoc | Firma | Kontakt | | £ | | | Kr.
   
zarejestruj się   Zapomniałem hasła
Login: Hasło:    
NOWOŚCI I PROMOCJE
PRINTSHOP
DRUK KALKULOWANY
ETYKIETY, NALEPKI 3D
KASETONY I LITERY
DRUK I WYCINANIE
Gadżety reklamowe
PRÓBKI I WZORNIKI


        

Karty plastikowe UV

 
Wymiary
Format użytku
Rozmiar po obcięciu wynosi 85 x 54 mm. Użytek posiada zaokrąglone rogi o promieniu zaokrąglenia ok 4mm (Patrz rysunek)
Format projektu
Projekt musi mieć wymiary 89 x 58 mm tj. o 2 mm większe z każdej strony w stosunku do rozmiaru użytku.  Jeżeli jakieś obiekty wystają poza obszar projektu należy je obciąć (Patrz rysunek)
UWAGA!
Nawet jeśli twoja praca nie posiada tła wyprowadzonego na spad, format projektu musi być zachowany. Dlatego format projektu należy ograniczyć prostokątem na najniższej warstwie, bez konturu (outline) i wypełnienia, lub (w przypadku pliku rastrowego) odpowiednio wykadrować projekt tak aby miał on odpowiednie wymiary.
Spad
Tło pracy oraz wszystkie obiekty przylegające do krawędzi użytku należy wyprowadzić na spad poza krawędź użytku. Przy tej pracy spad wynosi 2 mm z każdej strony.
Szablon
W celu ułatwienia projektowania proponujemy ściągnięcie szablonu, według którego można przygotować pracę.
Pobierz plik:
Szablon karty biznesowej  

UWAGA!
Szablon służy jako wzór do projektowania. Przed zapisaniem gotowego projektu szablon należy usunąć, aby nie został wydrukowany razem z użytkiem!


Przygotowanie do uszlachetniania lakierem selektywnym UV i wypukłym 3D
Jak przygotować plik do wykonania lakieru selektywnego UV  i/lub selektywnego wypukłego 3D
Należy przygotować dodatkową/e stronę/y (ostatnie) w pliku oraz nanieść na niej obszary lakierowane w jednym kolorze (K 100%). Obraz do lakierowania wybiórczego nie może zawierać odcieni szarości. Nawet nieznaczne, jasne szarości są automatycznie konwertowane na czarny i będą zalakierowane.

Elementy lakierowane selektywnie powinny spełniać pewne wymagania:
  • nie należy projektować linii cieńszych niż 0,4mm;
  • odstęp między elementami nie mniejszy niż (0,5mm);
  • wielkość tekstu nie mniejsza niż 14pkt;
Istnieje możliwość  przesunięcia względem druku o 0,3mm. 

Lakier selektywny wypukły 3D
  • Grubość lakieru 25-35 mikronów (wyraźnie wyczuwalny pod palcem).
  • Nie zalecamy lakierowania do spadu ze względu na możliwość kruszenia przy cięciu. Pliki z przygotowaną maską do spadu dla lakieru 3d zostaną dopuszczone do realizacji i wykonane na odpowiedzialność zleceniodawcy. 
  • W przypadku uszlachetniania elementów wydruku lakierem wypukłym 3D istnieje możliwość lakierowania tylko jednej strony.
  • W przypadku dwustronnych użytków uszlachetniana lakierem wypukłym 3D jest wyłącznie strona pierwsza (awers). W tej sytuacji należy przygotować 3-stronicowy plik. Kolejnosć stron w pliku: awers/rewers/maska do awersu.
  • Nie należy umieszczać lakieru w miejscach bigowania.

Lakier selektywny UV
  • Grubość lakieru 10-15 mikronów
  • Nie zalecamy lakierowania selektywnego UV do spadu, jak również na bigach, ze względu na pękanie lakieru.  
    Zalecenie to nie dotyczy drobnych elementów/wzorów, przy których pęknięcia lakieru są słabo widoczne.
  • W przypadku uszlachetniania elementów wydruku lakierem UV, istnieje możliwość lakierowania dwustronnego. W tej sytuacji należy przygotować 4-stronicowy plik awers/rewers druk (strony 1 i 2 w pliku), awers/rewers maska (strony 3 i 4  w pliku)
  • Nie należy umieszczać lakieru w miejscach bigowania
    UWAGA! Zabrania się projektowania na rewersie lakierowanych elementów pokrywających się z elementami lakieru na awersie, gdyż :
    - mogą one zostać odciśnięte na tych elementach,​
    - powodują sklejanie się użytków ,​
    - uniemożliwiają stosowanie pod gilotyną i wywołują duże odchyłki cięcia.


UWAGA! Efekt lakieru selektywnego oraz Liquid Metalic najładniej wychodzi na drobnych elementach, liniach, których szerokość nie przekracza 4 mm . W przypadku elementów o powierzchni 5x5mm i większej, mogą częściej występować nierówności w kryciu, co z pewnością może mieć znaczenie w  jakościowym odbiorze końcowego produktu. 

Uwaga! W przypadku wysokonakładowych zleceń lub, gdy powierzchnia lakierowana danego zlecenia przekroczy 15% powierzchni użytku, termin realizacji zlecenia może zostać wydłużony do 5 dni roboczych.

Uwaga! Nazwy plików powinny jednoznacznie wskazywać na ich przeznaczenie (maska, awers/rewers).


Grafika
Model kolorów
Pracę należy przygotować w modelu CMYK (nie dotyczy prac z uzyciem dodatkowych kolorów), jeżeli występują w pracy obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) należy je również zamienić na CMYKa. 
Miesznie różnych przestrzeni barwnych lub modeli kolorów w jednym dokumencie (np. CMYK i RGB) doprowadzi do błędnego odwzorowania kolorów i nie podlega reklamacji. 
Czarna apla
Aby uzyskać pełną, ciemną czerń należy użyć koloru czarnego zbudowanego ze składowych 33%C 33%M 33%Y 100%K. 
W druku na materiałach do podświetleń należy użyć składowych 60%C 55%M 50%Y 100%K.
Przejścia tonalne
Nie stosuj przejść tonalnych do wartości mniejszej niż 5%.
Optymalna rozdzielczość
Optymalną rozdzielczością dla grafiki rastrowej i zdjęć jest 600dpi.
Rozmieszczenie obiektów
Obracając projekt o -90 stopni należy sprawdzić czy mapy bitowe obracają się poprawnie.

Wszystkie teksty umieszczaj na osobnej warstwie (górnej).

W przypadku zapisu jako CDR pracę należy zgrupować oraz zamienić czcionki na krzywe.
W pliku należy zdefiniować format strony zgodny z w.w. formatem projektu a projekt umieścić centralnie na stronie.
W przypadku zapisu jako EPS projektu bez tła (białego) należy go ograniczyć ramką o wymiarach zgodnych z w.w. formatem projektu.

Z uwagi na tolerancję pozycjonowania podłoża mogą wystąpić pewne przesunięcia pracy względem użytku. Dlatego odradzamy umieszczania wokół projektu wszelkiego rodzaju ramek, których niecentryczność na użytku może być widoczna.

Wszystkie strony w pliku powinny mieć tę samą orientację. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi w przypadku wydruków składanych, czy po złożeniu obie strony mają poprawną orientację. 
Użytki domyślnie odwracane są „Head to Head".


Przygotowanie personalizacji
Personalizowane projekty wymagają dodatkowej pracy podczas przygotowania do druku. W przypadku zamówienia więcej niż dwóch projektów do jednego zlecenia należy zaznaczyć opcję Personalizacja wszędzie tam,  gdzie taka opcja jest dostępna. 

W przypadku personalizacji zmiennymi danymi wymagane jest dodatkowo przygotowanie bazy danych. Instrukcja do przygotowania znajduje się w osobnym dziale:

Zobacz jak przygotować personalizację


Zapis do pliku
Formaty plików
Preferowane PDF
Akceptowane: TIFF, JPG w rozdzielczości 600 dpi (przy większych projektach 300 dpi).
Akceptowane: (niepolecane) CDR, TIFF i JPG (w rozdzielczości innej niż  600/300 dpi).
Uwagi: 
Jeśli w pracy występuje tekst pamiętaj, że przed zapisaniem pracy należy zamienić go na krzywe lub osadzić czcionki w pliku (w plikach PDF).
Nie rasteryzuj tekstów!!!

Jeśli praca zawiera więcej niż jedną stronę, zapisz wszystkie strony w jednym pliku. Jeśli wybrany przez ciebie format nie pozwala na taki zapis, zapisz dwa odrębne pliki z nazwami awers i rewers. (np.: projekt_awers.tiff, projekt_rewers.tiff)
 
Jeżeli zaznaczono opcję wycinania krzywoliniowego, to projekt z kształtem do wycięcia należy zapisać w oddzielnym pliku (ze słowem „ciecie” w nazwie).
Do projektów można dołączyć podgląd (ze słowem „podglad” w nazwie pliku).
W przypadku projektów z poddrukiem sposób przygotowania plików został opisany w sekcji Grafika (powyżej). 

Jeśli wysyłasz więcej niż jeden plik, spakuj pliki do formatu ZIP.
 W przypadku zapisu TIFF, należy zapisać plik jako jedna warstwa, bez dodatkowych kanałów.

W przypadku skomplikowanych projektów zawierających wiele warstw, nachodzące na siebie grafiki, cienie, przezroczystości itp. należy, na ile jest to możliwe, spłaszczyć do jednego obrazu tła, zachowując w postaci wektorowej jedynie teksty, loga, linie i inne istotne elementy projektu.
W szczególności problem dotyczy programu CorelDRAW X4, gdzie w skrajnym przypadku pomimo prawidłowo wyglądającego pliku PDF na wydruku mogą pojawić się błędy.


Informacje dodatkowe
Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia różnic w kolorach w stosunku do wydruków z drukarek atramentowych oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji barw.

W przypadku ciemnej apli na obu stronach karty mogą być widoczne odpryski farby, dlatego jedna ze stron powinna być jaśniejsza.

Należy unikać białych cienkich tekstów na ciemnym tle - na tworzywie farba lekko rozlewa się, co może skutkować nieczytelnością białych tekstów.


Korzystanie z serwisu oznacza akcepatcję : regulaminu współpracy, polityki prywatności i cookies.

BoxPrint/PrintNet korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi sklepu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

 
    @PrintnetPL